Preview 14. kola

V neděli 19.11.2017 nás čekají tyto zápasy:

09:00 Neslyšící vs. Klokani
Domácí nováček v soutěži v minulém kole v záchranářské bitvě porazil v zápase o tzv. 6 bodů celek Shooters. Obrovským problémem je pro domácí však produktivita, když ze 13 zápasů dali 13 branek, nicméně vše dohánějí bojovností. Klokani jsou pouze 4 body nad pásmem sestupu a tak tento zápase se nebojím pro ně nazvat zápasem podzimu. V týmu Michala Petrovského je řada zkušených borců, ale také mix dravého mládí, nicméně jména nezaručují úspěch a pokud chcou myslet na plný bodový zisk musí zlepší svou produktivitu a spoléhat na výborného Kelnera v bráně.
Tip Redakce 2
Rozhodčí Stanislav Wonka

10:00 J-Elita vs. Shooters
O minulém zápasem J-Elity toho bylo napsáno už mnohé, v tomto zápase se budou muset obejít bez tří vykartovaných hříšníků, nicméně základna okolo kapitána Hyrdela je velmi kvalitní a tak se bude chtít kanonýr Klos a spol. dostat opět na vítěznou vlnu. Hosté v minulém kole prohráli velmi důležitý zápas s Neslyšícími a v tomto zápase můžou více získat než ztratit. Hledání brankářské jedničky snad skončilo angažováním Šipuly do brány, nicméně zkušení matadoři stále hledají vůdce, který by zavelel k lepším zítřkům.
Tip redakce 1
Rozhodčí Standa Wonka

11:00 CIP .vs Canis
Svádí to k tomu napsat, že se jedná o brankářský souboj Kozelský vs. Kubala. Kubala dle mě největší stoupající hvězda probíhajícího ročníku drží Canis a svým uměním dopomáhá k tomu, že Canis je na skvělém třetím místě. Ač CIP nehraje dle svých představ, tak v tomto zápase, který je magnet kola a bude divácky velmi dobře navštíven lze předpokládat, že vytáhne své největší zbraně Lacinu, Poštulku a další. a se svými zkušenosti se z mého pohledu řadí na menšího favorita utkání. Je však nutné zmínit, že Canis před sezónou mohutně posiloval a útočné eso Gorovič bude dělat problémy.
Tip redakce 1
Rozhodčí: Stanislav Wonka

12:00 Kopr Team vs. United Ostrava
Domácí měli snový vstup do soutěže, ale pak přišel pokles formy i díky zranění mnoha opor. V minulém utkání však dokázali senzačně bodovat s týmem CIP Ostrava a tak si troufám říci nabrali patřičnou porci sebevědomí do dalších duelů. Hosté z United mají po 12 zápasech shodně 6 výher a 6 proher. Slabší soupeře dokáží porážet, nicméně na týmy z horní části tabulky marně hledají recepct. Chybí individuality z dob minulých, kdy například spolupráce Gračanin vs. Gorovič patřila k ozdobám soutěže.
Tip redakce 0
Rozhodčí: Stanislav Wonka

13:00
Partizan vs. OZ
Pod značkou Partizan se skrývá nový projekt dvojice Gračanin – Poloch, kteří zatím hledají svou herní tvář a i když v týmu působí mnoho skvělých individualit zatím to stačí na 10. Místo v soutěži. Což je v mnohých očích za očekáváním potenciálu týmu. Nicméně tým má o dva zápasy méně i díky nedohraném zápasu a zkolabování hráče Lewaie. Sezóna je však dlouhá a v zimní pauze se může tým doladit. Hosté netřeba představovat, účastník ligy mistrů v útoku s mnoha útočnými esy Sedlářem, Saskem a dalšími si nepřipouští další zaváhání, nicméně Partizan v tomto ostře sledovaném duelu svou kůži nedá lacino.
Tip redakce: 2
Rozhodčí Stanislav Wonka

14:00
Slovan vs. Chachaři
Domácí za mě osobně největší posun na OSMAKU. Za 12 zápasů dostali 17 branek, ale je nutné zmínit, že hnedka 6 v posledním kole proti Držiku. Tým okolo kapitána Jirky Riese se jeví mnohem organizovaněji než v minulosti a také se ho podařilo vhodně doplnit. Co se týká hostů, vypadá to, že se dokážou vyhecovat pouze na duely se silnými aspiranty a propastných 18 bodů na první příčku je způsobeno jednou kontumací a zápasy, kdy ztratili buď s papírově slabšími či se nedokázali zorganizovat na zápas. Nicméně fotbalisti tam jsou bezesporu kvalitní a třeba na jaře se představí v jiném světle.
Tip redakce: 0
Rozhodčí Stanislav Wonka

15:00
Čistírna vs. Držik
Domácí v minulém zápase porazili FC Eros a vybojovali zlatem ceněné body pro setrvání v soutěži. Nicméně nečeká je zdaleka nic lehkého v jarní části. Hosté zůstávají v této sezóně hluboko za svým očekáváním a až poslední náznaky probuzení střelce Volného naznačují, že by se mohlo blýskat na lepší časy.
Tip redakce: 2
Rozhodčí: Stanislav Wonka

16:00
Decathlon vs. FC Eros
Souboj o bití a nebití. Domácí, kteří mají interní problémy a k některým zápasům se nedostali zbrojí na poplach a chcou zlepšit své PR v soutěži. Soupeř z Erosu na tom není o mnoho lépe, tradiční tým OSMAKA okolo Radima Hlavsy prohrál v minulém kolo důležitý souboj s Čistírnou i když po poločase ještě vedl 1:0 a tak nebude uměním si myslet, že tento souboj je pro ně další zápas podzimu.
Tip redakce: 2
Rozhodčí: Stanislav Wonka